Dziś otwarte: 8:00-18.00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Katowice
2020.07.07
Premiera Lexusa LC Convertible

27 i 28 lipca zapraszamy na premierę absolutnie wyjątkowego samochodu - Lexusa LC Convertible. Tylko dwa dni w Katowicach - już teraz zarezerwujcie czas by nas odwiedzić.


Zespół odpowiedzialny za projekt Lexusa LC Convertible miał jasno określoną misję: stworzyć najpiękniejszy na świecie samochód z otwartym dachem. Deklaracja brzmiała jednoznacznie, ale takie zadanie to przecież ogromne wyzwanie. Lexus zdecydował, że nowy samochód powinien zachować istotne motywy stylistyczne modelu LC coupe, zdobywcy wielu międzynarodowych nagród za przyciągającą spojrzenia, wyrafinowaną stylistykę.

Nadwozie nowego modelu łączy w artystycznym duchu charakterystyczną sylwetkę coupe z unikalnym stylem kabrioletu. Twórcy projektu wnętrza uwzględnili w swojej pracy, w jaki sposób elementy takie jak pokrywa składanego dachu czy tapicerka foteli tworzą całość z designem nadwozia, patrząc na samochód z zewnątrz.

Podobnie jak sportowe coupe LC 500, nowy LC 500 Convertible wyróżnia się świetnymi osiągami, dając poczucie jedności z otoczeniem i wzmacniając niezapomniane wrażenia dzięki jeździe z otwartym dachem. Silnik V8 rozpędza samochód w przyjemny, linearny sposób. LC 500 Convertible jest wyposażony w ogrzewanie szyi oraz osłonę przeciwwiatrową, które zwiększają komfort i ciszę we wnętrzu pomimo otwartego dachu.

Projekt nadwozia oparty na coupe LC zachowuje doskonałą aerodynamikę i optymalny rozkład masy oraz łączy piękno z funkcjonalnością. Miękki, składany dach nadaje autu unikalną sylwetkę i sportowy charakter, zarówno z rozłożonym dachem, jak i z otwartą kabiną. 

Lexus LC 500 Convertible ma długość 4760 mm, szerokość 1920 mm wysokość 1350 mm. Odległość między osiami wynosi 2870 mm. Dach otwiera się w 15 sekund, a zamyka w 16 sekund.

Więcej informacji o nowym modelu: https://www.lexus-polska.pl/car-models/lc-convertible/#hero

Szczegóły u naszych Doradców: https://lexus-katowice.pl/contact

Zapraszamy!

jazda testowa
zapisz się